ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

USD/PLN idealnie dotarł do zapory niedźwiedzi podanej 4 marca.

      Kruchość Polski zostanie wykorzystana to tylko kwestia czasu. W latach 2015 2017 gdy zaczęło się rozdawnictwo, wielokrotnie pisałem, że cała Polska powinna wyjść na ulicę przeciwko temu zjawisku. Zakładałem, że inflacja będzie mocno rosła. Wtedy ekonomiści sugerowali, że rozdawnictwo pobudzi popyt wewnętrzny a co za tym idzie wzrośnie PKB jednak nie poszło za tym ograniczenie długu publicznego i deficytu. Inflacja spowodowała dewaluacje długu ale zadłużenie rosło szybciej. Kraje które chciały być antykruche po doświadczeniu z kryzysu lat 1987 zaczęły ograniczać deficyt, aby uniknąć problemów budżetowych. Polska zrobiła odwrotnie, eskalowała wydatki do granic możliwości. Klasycznym przykładem są rządy skandynawskie, które po problemach budżetowych z roku 1991 skupiły się na dyscyplinie budżetowej a późniejsze kryzysy nie miały większego wpływu na te kraje. Polska dziś płaci jedne z największych odsetek od długu w Europie, tylko Węgry są gorsze. Średnie oprocentowanie długu to 4,60 procenta, nawet taki kraj jak Grecja, który jeszcze kilka lat temu był problemem Europy, teraz płaci 2 procent. To wszystko spowoduje w najbliższym czasie ogromne problemy. Ja nie kraczę ( gdy wiele lat temu pisałem, że będzie inflacja, wynikało to z tego, że wzrost ilości pieniądza w obiegu , powoduje inflacje, a wie to każdy uczeń szkoły średniej ekonomicznej). To nie jest tajemna wiedza. Dziś gdy mamy zadłużenie 2 biliony PLN nie mam pytania czy, tylko kiedy ? 

      USD/PLN długi termin znacie wsparcie 3,9065 a opór 4,1044.

      Marzec podałem 4 marca i to jest dalej aktualne.

      Ten tydzień przed świąteczny wsparcie 3,97701 - 4,02312

      Kierunek na DAX 18400. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu