ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dzień odwrotu się sprawdził.

       Po dotarciu USD/PLN do poziomu 3,92042 mamy odbicie. Zakładany dołek był na 3,92237. Teraz idziemy w kierunku 3,99244. Kto otworzył EUR/USD na wzrosty, jak nie zamknął wczoraj powyżej 1,10 to dziś zjadł go stop. Widziałem o 8:45 wysyp euro, co spowodowało uruchomienie stopów z ostatnich trzech dni. Otwarcie tygodnia było na 3,98179. Zamkniecie powinno być wyżej. Dziś mamy dużo danych a rynek zachowuje się jak by znał te dane. Ja ich nie znam ale realizuje założenia z poniedziałku. 

      Ten tydzień pisze o USD/PLN ale że od jutra mam przerwę w pisaniu chcę zwrócić uwagę na CHF/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN w trzech przypadkach zadziałały wsparcia na długim terminie bardzo precyzyjnie. Każdy kto czyta tę stronę mógł kupić CHF/PLN w rejonie 4,4831 i GBP/PLN w rejonie 4,95 choć długi termin to 4,9036 jednak sygnalizowałem, że gdy spadniemy poniżej 4,97 to jesteśmy w strefie zakupu. Podobnie sprawa ma się w cenie EUR/PLN 4,3224 dołek był na 4,31299. Zakupy tanio to jedno a teraz zobaczymy czy będzie można na tych parach coś więcej ugrać. Franek i Król już mocno odbiły a EUR i USD niemrawo. USD/PLN do zakończenia spadku ma jeszcze daleko a sygnały do odbicia dały inne waluty. Zobaczymy czy dały skuteczny sygnał. O dolarze rozpisałem się wczoraj. 

     11:27 mamy 3,99244 gdy ten poziom zostanie zdobyty to następny jest na 4,02426 dość wysoko bo aż 3 grosze wyżej. Moim zdaniem dziś już podeszliśmy 5 groszy, więc do danych w Ameryce poczekamy na tym poziomie. Po stopach na EUR/USD widać, że idziemy w kierunku 1,0850 a to informacja, że złoty do USD będzie słabszy, ale nie musi to być już dziś. 

     15: 30 po odpoczynku do danych, rynek zaczyna atakować 4 złote. Tak jak sugerowałem, 4 złote nie wytrzyma i pójdziemy wyżej. 

     17:01 Franek dowala w dwa dni 12 groszy a król 10 groszy, to są wyniki, USD/PLN nie ma siły utrzymać się powyżej 4 ale i na niego przyjdzie czas. Cieszę się, że założenia tygodnia się sprawdziły, od jutra mam przerwę i za jakiś czas napiszę do kiedy. Dziękuje, że tak licznie mnie odwiedzacie. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu