ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś powinien być dzień odwrotu.

      8:00 Tak jak sugerowałem w poniedziałek, do połowy tygodnia złoty powinien być mocniejszy a od połowy słabszy. 

      Jesteśmy na kolejnym wsparciu tygodnia na cenie 3,92237. To coraz bliżej długoterminowego wsparcia na cenie 3,8370. 

      Podobnie wygląda DAX dziś sugeruje krótką na 16050 stop na 16080 tp na 15985.

     Stop zjadł inwestycje jednak idziemy na 16110, tak jak podawałem w poniedziałek.

     Nie działa mój serwis dostarczający dane, czy Wy ze swoimi macie też problemy. 

     Tu odnowie pozycje krótką w rejonie 16100-16110.

      Stop zjadł drugą inwestycje, chyba jak serwis nie działa to sygnał, że trzeba sobie odpocząć.

      Dziękuje za Wasze maile. To zawsze piękny czas, kiedy informuje o przerwie w pisaniu, ponieważ przysyłacie informacje, że warto dla Was pisać. Wiecie od wielu lat za darmo, ( Bez polubień i łapek w górę ) podaje swoje wiadomości. Proszę tylko co jakiś czas o jakieś datki charytatywne, na dowolny cel.

      Dziś wyszedł temat serwisu, ja korzystam z bardzo profesjonalnego ( do dziś serwisu ) płatnego Sierra Chart. Moim zdaniem jest dobry. Posiada to co ja potrzebuje, można z dużą precyzją podłączyć handel automatyczny. Nie biorę działek za polecanie serwisu, a po prostu pytaliście z czego korzystam to podaję. Do teraz czyli 12:20 nie działa. Wine zrzucają na dostawcę, czyli niemiecką giełdę ponieważ pozostałe rynki chodzą. 

      Dziś trochę więcej piszę ponieważ mam czas. Serwis nie chodzi to ja nie pracuje. Opisze co sądzę o USD/PLN ponieważ na temat tej pary jak zwykle jest wiele pytań. Pytacie się mnie o fale, zniesienia, formacje i tym podobne oscylatory. Ja patrzę na to tak. Komputery analizują wszystkie dostępne dane. Jeżeli widzą zniesienie, to patrzą ile tam jest otwartych pozycji i jakich, jeżeli widzą fale to liczą, że wszyscy którzy grają na falach otworzą zlecenia na fali 5 lub C. Komputery to analizują i gdy tych zleceń jest wystarczająco dużo grają przeciwko a gdy mało to powiększają pozycję. Jakiś czas temu gdy USD/PLN był na cenie 4,80 -5 pisałem, że dostajemy drogiego dolara i gdy cena spadnie poniżej tego zakresu to długo do niego nie dotrze, dlaczego ? ponieważ na tej cenie jest dużo otwartych pozycji na kupno. Na tej podstawie wiem, ze dolar od tego momentu będzie spadał. Zobaczcie, że nawet nasz bank centralny miał w ubiegłym roku 16,4 miliarda straty na pozycji. Dlaczego ? Ponieważ jest zapakowany w drogiego dolara. Zarządzający funduszami mają problem, z posiadaniem USD. Do kiedy ? Do wtedy gdy, inwestorzy zobaczą, że nie warto posiadać dolarów i zaczną je sprzedawać, gdy się ich pozbędą dolar urośnie, dlaczego ponieważ nie będzie już miał go kto sprzedawać. 

      Dziś mamy taką sytuację, część analityków widzi, że kończy się fala 5 a inna do której ja należę że fala C. Jedni widzą, że oscylatory są wykupione inni że jest dywergencja na innym oscylatorze co ja ja widzę. Aby dolar mógł wzrosnąć potrzebny jest pusty rynek. Pozycje krótkie powinny być zamknięte a długie lekko otwierane. Wzrost powinien powoli pokonywać opory wtedy wiadomo, że nie ma na tych poziomach sprzedających. Dziś to ładnie widać, sprzedający byli ale było ich mało a kupujący lekko podnoszą rynek. Dla mnie fala C może nawet dotrzeć do 3,8370 a i tak do tego momentu, będziemy w trendzie wzrostowym i będzie szansa na pokonanie 5 złotych ale ilość kupujących musi być większa od ilości posiadających USD/PLN. 

     Dziś to widać w skali mikro. Oczywiście ci inwestorzy, którzy widzą falę 5 będą się pakowali na korekcie w pozycje krótkie z myślą o tym, że spadniemy mocno, natomiast ci którzy stawiają na falę C będą kupowali w rejonie  3,8370 -3,92237. Kto z nich będzie miał racje nie wiem ale warto obserwować nastroje i kto robi zakupy. Na ten moment czy jest to fala 5 czy C nie ma znaczenia potrzebna jest jedna noga w górę, o jakiej sile zobaczymy. Czy mamy dywergencje, czy formację harmoniczną też nie ma większego wpływu tylko ile będzie otwartych pozycji w ich zakresie. Na dziś czekam na korektę. Im więcej otworzy pozycji inwestor z jakiegoś sobie znanego powodu tym ruch będzie większy i bardziej dochodowy dla tego kto kupi bilet w dobrą stronę. 

      Staram się na bieżąco informować co widzę, jeżeli czasami mi to wychodzi z lekkim opóźnieniem to przepraszam, wynika to z ograniczeń czasowych. 

      Serwis dalej nie działa, ale może dobrze mam trochę luzu na pisania.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu