ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dlaczego wypuszczane są nowe banknoty?

Wiadomo, że wraz z utrzymaniem przez dłuższy okres  czasu w obiegu dowolnych pieniędzy, na przykład Euro czy Dolarów, wzrasta ilość fałszywek, ponieważ fałszerze mają czas na opanowanie metod ich podrabiania. Pierwsze próbki są niemal zawsze łatwe do rozpoznania, ale następne całkiem dobrze udają prawdziwe pieniądze. Ilość fałszywych banknotów w obiegu nie wpłynie na stabilność walut i nie  wstrząsnie  postawami gospodarki w krajach UE ale zadaniem służb walczących z fałszerzami banknotów jest zadbanie o to, aby w naszych portfelach znajdowały się tylko prawdziwe pieniądze.

I tak pojawiły się wśród walut europejskich nowe PLN, Euro, Funty Brytyjskie, Szwedzkie Korony, Norweskie Korony, ,Franki Szwajcarskie oraz Dolary.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy aktualności
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu