ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Transakcje podlegające rejestracji

Każda transakcja finansowa o równowartości powyżej 15 tys. EUR (w przeliczeniu według kursu średniego NBP z danego dnia) jest transakcją podlegającą rejestracji, która wymaga szczególnych środków bezpieczeństwa (Ustawa z dnia 16.11.2000r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu. Dziennik Ustaw  nr 116, poz. 1216 z późniejszymi zmianami.)

Kantor przyjmując dyspozycję lub zlecenie od klienta do przeprowadzenia  transakcji ponadprogowej jest zobowiązany do jej zarejestrowania.

1. W przypadku osób fizycznych i ich przedstawicieli - do ustalenia i zapisania cech dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby, a także imienia, nazwiska ,nr Pesel, obywatelstwa oraz adresu (w przypadku posiadania nowego dowodu osobistego-oświadczenia o adresie zamieszkania)  osoby dokonującej transakcji.

W przypadku cudzoziemca - nr dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby, kodu kraju w przypadku przedstawienia paszportu.

2. W przypadku osób prawnych - przedstawienie aktualnych danych z wyciągu rejestru sądowego lub innego dokumentu wskazującego nazwę firmy, formę organizacji osoby prawnej, siedzibę i adres, nr NIP, a także imiona i nazwiska oraz nr Pesel osoby reprezentującej tę osobę prawną.

Informacje o osobie i kwocie przeprowadzonej transakcji są przekazywane  do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy aktualności
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu