ul. Kazimierza Wielkiego 5, Zielona Góra

Dlaczego płatność za wymianę walut w kantorze jest rozliczana gotówką?

Ze względu na duża zmienność kursów w ciągu dnia, transakcje przeprowadzane w kantorze rozliczane są tylko w gotowce. Do płatności rozliczanych kartą kantor musiałby doliczać 0,8% kosztów obsługi zewnętrzne. Bezgotówkowe rozliczenie transakcji obarczone jest zbyt dużym ryzykiem kursowym, ponieważ nie następuje w dniu przeprowadzenia transakcji.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy aktualności
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu